به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان نشست کارگروه رفع موانع تولید صنعتگران منطقه آزاد اروند روز پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه به ریاست دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با حضور فرمانداران آبادان و جمعی از مسئولان و صنعتگران در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست در گفتگو با خبرنگاران گفت: توفیق بود در اولین روز از ماه مبارک رمضان به دعوت منطقه آزاد اروند و فرمانداران شهرستان های آبادان و خرمشهر برای بررسی مشکلات شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر جلسه ای با صاحبان صنایع در این دو شهر برگزار شد و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار بگیریم.

دکتر شریعتی افزود: مصوب شد ظرف یک ماه آینده کارگروهی توسط معاونت اقتصادی استانداری و اداره کل صنعت و معدن و تجارت و اداره کل شهرک های صنعتی با همکاری منطقه آزاد اروند و اتاق بازرگانی تشکیل شود و مشکلات بنگاه ها یک به یک در آن مطرح و بررسی شود و تا دو ماه آینده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در آبادان و خرمشهر تشکیل خواهیم داد تا مصوبات و توافقات کارگروه تصویب و اجرایی شود و روند تولید در این دو شهرستان تسهیل شود.

استاندار شریعتی یادآور شد: جنوب خوزستان به عنوان حیاتی ترین شریان در حوزه بنگاه های کوچک و متوسط هست و شهرک های صنعتی فعالی در آن حضور دارند به همین جهت در این زمینه باید اهتمام ویژه داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: جا دارد از حمایت ها و کمک های منطقه آزاد اروند در حوزه زیرساخت های آبادان و خرمشهر و همچنین حمایت هایی که از تولیدکنندگان در قالب مشارکت هایی که انجام می دهد صورت می‌دهد تشکر و قدردانی کنم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: تسهیلات کم بهره به میزان 64 میلیارد تومان تا امروز برای آبادان و خرمشهر تخصیص یافته است همچنین کمک هایی در زمینه تامین زیرساخت های صنایع میکنیم تا شرایط اشتغال و تولید بهبود یابد.