ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان 984 مگاوات است که شامل 4 واحد گازی 166 مگاواتی و 2 واحد بخار 160 مگاواتی در قالب طرح BOO است.

واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان روز سه شنبه ۲۲ آبان ماه با حضور اردکانیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا مدیر عامل شرکت برق و انرژی غدیر در آیین بهره برداری از این واحد گفت: برای ساخت و نصب تجهیزات واحد بخار این نیروگاه به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات، ۱۴۰ میلیون یورو هزینه شده است.

ابراهیم خوش گفتار با بیان اینکه با افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان راندمان این نیروگاه ۱۵ درصد افزایش یافته است افزود: با افتتاح این واحد بخار روزانه در مصرف یک میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی می شود.

وی ادامه داد: با بهره برداری از واحد بخار ، ظرفیت تولید برق از ۳۲۶ به ۴۹۶ مگاوات افزایش یافت.

به گفته خوش گفتار ۸۵ درصد تجهیزات به کار رفته در این نیروگاه از تولیدات داخلی بوده و از شرکت مپنا مجری ساخت این نیروگاه بوده است.

با بهره برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان، ضریب پایداری برق در خوزستان به خصوص در زمان پیک مصرف برق افزایش می یابد.

عملیات ساخت و راه اندازی واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان ۱۸ ماه به طول انجامید و این نیروگاه از نیروگاههای بخش خصوصی است.

۶۵ درصد سهام این نیروگاه متعلق به شرکت برق و انرژی غدیر و ۳۵ درصد مربوط به شرکت مپنا می باشد.

عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان از اسفند ماه ۹۳ با سرمایه گذاری بخش خصوصی شروع شد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو دیروز به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و وزیران جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برای افتتاح و عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی و تولیدی به استان سفر کردند.