با حضور مسئولان کشوری و استانی در وزارت نیرو برگزار شد؛
نشست بررسی وضعیت سازه‌های آبی تاریخی شوشتر

نشست بررسی وضعیت سازه‌های آبی تاریخی شوشتر دیروز دوشنبه اول مردادماه 1397 با حضور مسئولان کشوری و استانی در وزارت نیرو برگزار شد.
این جلسه با حضور معاون وزیر نیرو، معاون امور پایگاه‌های سازمان میراث فرهنگی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان، نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، معاون سازمان آب و برق خوزستان و رییس پایگاه سازه‌های آبی تاریخی شوشتر در وزارت نیرو تشکیل شد.
علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به محورهای موردبحث در این نشت، تصریح کرد: موضوعاتی نظیر لایروبی، رسیدگی به دیواره غربی آسیاب‌ها، تکمیل استحکام‌بخشی و مرمت تونل بولیتی و راه‌اندازی موزه آب در مجموعه آسیاب‌ها از جمله مواردی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
او افزود: مقرر شد اعتبار مورد نیاز برای این اقدامات، طی سال‌جاری و سال آینده با همکاری گنجینه ملی آب کشور، سازمان آب و برق، استانداری خوزستان و میراث فرهنگی تأمین و اقدامات لازم نیز با همکاری دستگاه‌های ذیربط انجام شود.
ایزدی در خصوص عملیات لایروبی، ضمن تشکر از سازمان آب و برق خوزستان برای قول مساعد درخصوص انجام این پروژه در اسرع وقت، ادامه داد: مقرر شد نقاط بحرانی توسط معاونت امور آب سازمان آب و برق خوزستان به صورت اضطراری لایروبی شود.
او در خصوص تونل بولیتی نیز اظهار کرد: قرار است با تأمین اعتبار، ادامه روند استحکام‌بخشی و مرمت بر اساس مطالعات انجام شده، صورت پذیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان ادامه داد: 400 میلیون تومان برای انجام مطالعات فاز 1 و 2 دیواره غربی سازه‌های آبی در نظر گرفته شده است که پس از تأیید مطالعات توسط سازمان میراث فرهنگی اجرا خواهد شد. همچنین استحکام‌بخشی کارخانه برق مستوفی برای راه‌اندازی موزه آب در مجموعه آسیاب‌ها در دستور کار قرار گرفت.

  • منبع خبر : میراث فرهنگی خوزستان