معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: با بررسي ظرفيت‌ها و كاستي‌هاي استان خوزستان در حوزه اعتبارات و بودجه، كميته‌هايي براي كاستي‌هاي احتمالي بودجه سال ۱۳۹۸خوزستان لحاظ مي‌كنيم.

به گزارش ‌مركز اطلاع‌رساني،‌ روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكترسعيد نمكي كه به همراه يك هيات هشت نفره متشكل از پنج رييس امور و سه مشاور به استان خوزستان سفر كرده، گفت: علاوه بر اعتبار مصوب سال ۹۷، اگر كاستي هايي در استان وجود داشته باشد از منابع ديگر براي رفع آنها كمك مي‌كنيم و بر‌اساس برنامه زمانبندي كمك هايي كه لازم باشد را براي اين استان بسيج مي‌كنيم.

وي تصريح كرد: خوزستان يكي از پراهميت‌ترين استان‌هاي كشور در زمينه‌هاي مختلف كشاورزي، توليد، صنعت، ميزان جمعيت، وسعت سرزمين است و چالش‌هاي آن بر كشور تاثير مي گذارد.

دكتر نمكي گفت: اطلاعاتي را در زمينه‌هاي مختلف اين استان جمع‌آوري كرده‌ايم تا مواردي كه در كل استان به به حوزه كاري ما مربوط مي‌شود را ارزيابي كرده و راهكارهايي را كه به پيشرفت توسعه استان كمك مي‌كند دنبال كنيم.

وي افزود: در همه حوزه‌هاي مرتبط با بخش‌هاي مختلفي كه سازمان برنامه و بودجه مي‌تواند در استان خوزستان اثرگذاري داشته باشد مداخله مي‌كنيم.

معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور تصريح كرد: از جمله حوزه‌هايي كه در اين سفر بررسي مي‌شود، مي‌توان به حوزه‌هاي علمي به ويژه آموزش عالي و آموزش و پرورش، فرهنگ، ورزش، گردشگري، حوزه دفاعي، نظامي و امنيتي اشاره كرد.

وي ادامه داد: در حوزه محيط‌ زيست نيز قرار است از فعاليت نيروهاي وزارت دفاع براي خاموش كردن آتش در هور العظيم بازديد كنيم. همچنين در حوزه بهداشت و درمان و سلامت نيز كاستي‌هاي استان را بررسي مي‌كنيم.

بنا به اين گزارش اين دومين سفر معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه در سال جاري به استان خوزستان است.

پيش از اين وي به همراه دكتر نوبخت، رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در ارديبهشت ماه امسال به منظو ربررسي برخي مسائل به اين استان سفر كرده بود.

  • منبع خبر : برنامه و بودجه کشور