غلامرضا شریعتی عصر روز شنبه در نشست مبادلات مرزی در استانداری خوزستان بیان کرد: برای گسترش صادرات کالای داخلی باید هزینه ها را کاهش، و در عین حال کیفیت را بالا ببریم و بازارهای هدف نیز از نظر نیاز بازار به کالا و سلیقه بررسی شود.
وی بیان کرد: در حوزه صادرات تنها دولت محور نیست بلکه اتاق های بازگانی، اصناف و اتاق تعاون نیز باید محور و فعال باشند و بروکراسی اداری حذف و کاهش پیدا کند که البته دولت به آن اهتمام جدی دارد.
استاندار خوزستان ادامه داد: هر چه نیاز به درآمدهای نفتی کمتر باشد به استقلال و توسعه کشور بیشتر کمک می شود.
وی با بیان اینکه خوزستان ظرفیت گسترش صادرات را دارا است توضیح داد: البته با حذف برخی قوانین برای منطقه آزاد اروند صادرات را برای این منطقه گسترش داده ایم.
شریعتی با تاکید بر صادرات محوری بیان کرد: لازم است کارگروهی برای بررسی مسایل و مشکلات صادرات تشکیل شود.
استاندار خوزستان پیرامون ساماندهی پایانه مرزی چذابه نیز گفت: امیدواریم در یک تا 2 ماه آینده کار این ساماندهی که از پارسال شروع شده به اتمام برسد.
وی ساماندهی پایانه مرزی چذابه را یکی از راه های جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال دانست و افزود: علاوه بر این جلوی افرادی که با ایجاد هرج و مرج درآمدهای کلان یا غیرقانونی به دست می آورند گرفته می‌شود و منافع عمومی و دولت اولویت اول قرار خواهد گرفت.
شریعتی با اشاره به کالاهای ملوانی و ته لنجی نیز گفت:با توجه به مصوبه جدید دولت برای گمرک سجافی هندیجان تصمیماتی گرفته شد و هماهنگی انجام شد تا نگرانی مردم در آن منطقه و سایر مناطق از این بابت برطرف شود.
وی درباره بازارچه و گمرک اروندکنار آبادان بیان کرد:تلاش می‌کنیم مشکلات بررسی و در نشست بعدی ارایه شود تا به سمت صادراتی شدن آن حرکت کنیم.
استاندار خوزستان گفت:با توجه به شعار سال در خصوص حمایت از کالای ایرانی به سازمان صنعت، معدن و تجارت، و اتاق های بازرگانی دستور داده شد که تلاش لازم در جهت گسترش و توسعه صادرات خوزستان را داشته باشند و بازارهای جدید و هدف برای کالای ایرانی و خوزستانی فراهم کنند و برای این امر کلینیک صادرات تشکیل شود تا موضوعات مختلف ارزیابی شود.