لامرضا شریعتی روز جمعه در مراسم افتتاح خط آبرسانی ثامن الائمه آبادان گفت: فراهم کردن آب شرب فراهم کردن شرایط اولیه و جزو حقوق اولیه مردم است و حکومت خوب، حکومتی است که نسبت به مردم پاسخگو باشد و به خواسته‌های مردم تمکین کند.

وی افزود: شرایط برای زندگی مردم، تامین معیشت، تامین حقوق اولیه، امنیت و سلامت و آموزش آنها باید فراهم شود و سلامت جزو حقوق اولیه است و باید آن را با برنامه‌ریزی فراهم و محقق کنیم.
شریعتی خاطرنشان کرد:این کار به صورت استاندارد ۲سال طول می‌کشید و باید در اسفند ماه به پایان میرسید که با تاخیر انجام شد. خشکسالی و شوری آب مشکلات مضاعفی ایجاد کرده بود اما تلاش کردیم و با تدبیر در تیرماه این پروژه انجام شد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: شرایطی به وجود آمد که دلنگرانی و گلایه‌مندی به حق مردم آبادان، خرمشهر و تا حدودی شادگان را شاهد باشیم و
در این فرصت با شرایط سخت‌تری مواجه شدیم و نسبت به مردم احساس شرمندگی میکنیم ولی با تلاش و بسیج شدن تا پانزده تیر ماه کار انجام شد.
شریعتی ادامه داد: ای سی بهمنشیر بالا بود و با خط لوله اول داشتیم حداقل را تامین می‌کردیم و با حداقل‌ها در کمترین زمان خواستیم کار را انجام دهیم و باید وضعیت نسبت به شرایط پایدارتر شود و دغدغه اب شرب در جنوب استان حل شود و به سراغ حل مسایل بعدی رویم.

استاندار خوزستان تاکید کرد: باید این مخزن دوم که قرار است در مردادماه تکمیل شود سریعتر تکمیل شود همچنین
تامین آب شرب آبادان، خرمشهر و شادگان با خط لوله دوم بیشتر و پایدار می‌شود.
شریعتی اضافه کرد: تاکید می‌کنم حتما باید برنامه‌ریزی به شکلی باشد که اروندکنار و چوئبده در روز به طور میانگین ۶ ساعت آب غدیر را داشته باشند و آبفای روستایی باید تلاش خود را بیشتر کند و پروژه‌های آبرسانی با جدید پیگیری شود.
استاندار خوزستان تصریح کرد: امروز خط ۱۰۰۰ پس از ۱۰ سال به نتیجه رسید و در ۲۵ خرداد امسال در نشستی برای حل مشکلات این طرح با هماهنگی که انجام شد و تاکیدات مصرانه و جدی در این رابطه امروز آن را انجام دادیم.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان