به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی روز یکشنبه 24 تیرماه در پایان نشست بررسی مشکلات اجرای فاز دوم پالایشگاه آبادان گفت: قریب به یکسال و نیم است که عملیات اجرایی ساخت فاز دوم پالایشگاه آبادان فعال شده و هم اکنون هزار و ۴۵۰ نفر در این طرح مشغول به کار هستند و حدود ۱۲۰۰ نفر از این تعداد پرسنل بومی هستند و تاکید ما بر اشتغال بومی است.

استاندار خوزستان افزود: این نشست با معاون وزیر نفت و مسئولان شرکت نفت، مدیران منطقه آزاد و فرماندار برای بررسی مشکلات در حوزه واردات کالاها و ماشین آلات از گمرک بود که خوشبختانه این موارد برطرف شدند همچنین خواسته هایی از مدیریت استان و شهرستان و منطقه آزاد داشتند که صورتجلسه و توافق شد.

شریعتی اظهار کرد: امیدوارم انشاء الله کار با سرعت پیشرفت داشته باشد؛ از جمله مواردی که در جریان این جلسه حل شد مربوط به توقف ۱۵۰ تریلر تجهیزات در گمرک است که به زودی ترخیص خواهد شد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: همچنین مقرر شد کنسرسیومی که مدیریت اجرایی فاز ۲ را به عهده دارد بیمارستان نفت را تکمیل کند؛ کار ساخت این بیمارستان به دلیل کمبود منابع مالی متوقف شده و کنسرسیوم پذیرفت این بیمارستان را به عنوان مسئولیت اجتماعی و خدمت به مردم عزیز آبادان و خرمشهر تکمیل و تجهیز کند و به بهره‌برداری برساند و انتظار داریم بیمارستان نفت در آینده نزدیک افتتاح شود.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان