پنجمین جلسه کارگروه مسکن استان با موضوع بررسی مسائل و مشکلات پروژه های مسکن مهر شهرستان های شوش و شوشتر و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و اعضای این کارگروه در محل سالن جلسات معاونت عمرانی برگزار و در ابتدای این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر دراین دو شهرستان ارائه شد.

هاشمی زاده بر تعیین تکلیف هرچه سریعتر واحدهای بدون متقاضی در شهرستان شوش که یکی از دغدغه های پیش رو در خصوص پروژه مسکن مهر این شهر است تاکید کرد و در این زمینه خواستار تشکیل تیم عملیاتی متشکل از نمایندگانی از استانداری ، مسکن و شهرسازی، شهرداری و فرمانداری شهرستان شد.

در خصوص پروژه مسکن مهر شهرستان شوش ، شرکت آب و فاضلاب موظف گردید طبق زمانبندی اعلام شده در خصوص تکمیل ایستگاه پمپاژ اقدام نموده و شهرداری شوش نیز همکاری لازم را با این شرکت برای تکمیل انشعابات فاضلاب در خیابانهای پروژه مسکن مهر شهرستان بعمل آورد.

گفتنیست تعداد کل واحدهای مسکن مهر شهرستان شوش 2985 واحد می باشد که از این تعداد ، 2264 واحد افتتاح شده و واحد های باقی مانده 271 مورد می باشد. همچنین مساحت کل شبکه معابر سایت های مسکن مهر شهرستان شوش 8 هکتار است.

همچنین جهت دو سایت 6 و 7 هکتاری مسکن مهر شهرستان شوش نیاز به کاربری 2 واحد آموزشی وجود دارد که در این خصوص زمین مورد نیاز اختصاص پیدا کرده و موضوع در دست پیگیری می باشد.

در ادامه جلسه آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر شهرستان شوشتر توسط فرماندار این شهر تشریح  و عنوان شد تاکنون حدود 2 هزار خانوار با رقمی بالغ بر 8 هزار نفر در سایت های مسکن مهر شهرستان شوشتر ساکن شده اند.

اصلاح وضعیت هزینه اشتراک برق واحدهای تجاری و مسکونی، محاسبه میزان سود دوران مشارکت اعضا، احداث کلانتری در محل پروژه و قرار همکاری بانک ها در موضوع تاخیر پرداخت جریمه هایی که از عهده اعضا خارج است از مهمترین موارد مطرح شده از سوی فرماندار شوشتر بود که با حضور معاون عمرانی استاندار این موارد بررسی و تعیین تکلیف شد.

تعداد کل واحدهای مسکن مهر شوشتر 4388 واحد بوده که از این تعداد 3100 واحد افتتاح و 1288 واحد باقی مانده . همچنین تعداد 768 واحد مستعد افتتاح و بهره برداری در شهریور ماه بوده و مساحت کل شبکه معابر سایت مسکن مهر 70 هکتاری شوشتر نیز 14 هکتار می باشد.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان