در جلسه ای با حضور معاون عمرانی استاندار خوزستان در خصوص وضعیت ساخت و سازهای واقع در  مناطق آلوده شهر مسجدسلیمان تصمیم گیری شد.

معاون عمرانی استاندار در خصوص برگزاری این جلسه گفت: پیرو درخواست شهرداری مسجدسلیمان در مورد بلاتکلیف ماندن وضعیت صدور مجوز ساخت و ساز در مناطق آلوده به نفت و گاز در این شهر و وجود مشکلات عدیده بر سر راه جابه جایی خانوارهای این مناطق استاندار محترم در اواخر تیرماه سال جاری دستور پیگیری داده و موضوع در دستور کار قرار گرفت.
هاشمی زاده افزود: شرکت نفت از 5 هزار واحد مسکونی شناسایی شده در منطقه تاکنون موفق به تعیین تکلیف جابه جایی 1هزار واحد گردیده و جابه جایی مابقی واحدها منوط به مرتفع شدن موانع پیش رو از جمله انجام مطالعه دقیق مناطق خطر و اولویت بندی آنها است.
معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: در جلسه امروز مقرر شد شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان با همکاری شهرداری این شهر برنامه جابه جایی اهالی 3 محله فوق بحرانی که شامل حدود 600 خانوار می شود را با قید فوریت و در اسرع وقت در دستور کار قرار دهند.
وی تاکید کرد: شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان موظف شد جهت رهن واحدهای مسکونی با ساکنین منازل در معرض رانش زمین همکاری لازم را به عمل آورده  و شرکت گاز باید پس از جابه جایی منازل در معرض خطر ، نسبت به جمع آوری خطوط لوله گاز ترش از سطح مناطق آلوده اقدام نماید.
هاشمی زاده ادامه داد: اولویت بندی واحدهای در معرض آلودگی و رانشی و تعیین برنامه زمانبندی برای جابه جایی این واحدها در دستور کار فرمانداری و شهرداری مسجد سلیمان قرار گرفته است.
وی همچنین بر لزوم انجام مطالعات مناطق آلوده شهر مسجدسلیمان از سوی شرکت نفت و گاز این شهر تاکید کرد و افزود: لازم است در این امر از ظرفیت ستاد بازآفرینی شهری به بهترین وجه بهره گرفت و شهر مسجدسلیمان را به شهری ایمن و پایدار تبدیل نمود.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان