روز پنجشنبه 15 شهریورماه 6 کیلومتر تعریض جاده در مسیر رامهرمز-بهبهان به عنوان بخشی از پازل بزرگراه اهواز به شیراز با حضور استاندار خوزستان، نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

مسیر کل این بزرگراه حدود 53 کیلومتر است و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ظرف دو سال آینده کل مسیر اهواز به شیراز تعریض خواهد شد.

استاندار خوزستان در مراسم افتتاح تعریض این 6 کیلومتر مسیر در حد فاصل رامهرمز به بهبهان گفت: بزرگراه اهواز به شیراز را در دستور کار دولت است و در قالب سه محور شامل رامهرمز به بهبهان، بهبهان به بابامیدان و بابامیدان به شیراز برای آن ردیف بودجه پیش بینی شده است.

غلامرضا شریعتی افزود: هم اکنون ۶ کیلومتر از این مسیر افتتاح شد و با توجه به اینکه پیمانکار پروژه قول داده است که دست کم ۲۰ کیلومتر را تا پایان سال افتتاح کند امیدواریم این کار انجام شود.

استاندار خوزستان یادآور شد: مردم منطقه و شهرهای استان که از این مسیر تردد می‌کنند حق خود می‌دانند و انتظار دارند که این جاده هر چه سریعتر به بهره‌برداری برسد و ترافیکی که در این جاده است واقعاً ظرفیت یک جاده رفت و برگشتی را ندارد و حتماً باید بزرگراه شود.

شریعتی ادامه داد: بار ترافیکی این جاده بالا است و موجب تصادفات و مشکلات و معضلات هم در سرمایه های انسانی و سرمایه های مادی مردم می شود البته پیمانکار هم مشکلاتی داشته است اما دغدغه مردم پابرجاست و باید این مسئله حل شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: هم اکنون جلسات متعددی در این زمینه هم در تهران و هم در استان برگزار شده همچنین نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در کمیسیون عمران مجلس پیگیری موضوع هست تا این مسئله به نوعی حل شود با این وجود خوشبختانه همه جبهه های این پروژه فعال است و امیدواریم ظرف دو سال آینده کل مسیر به اتمام برسد.

شریعتی در پایان توضیح داد:امسال اعتبار این پروژه نسبت به سال گذشته چند برابر افزایش یافته همچنین از اعتبارات استانی هم به این مسیر کمک می کنیم و به برنامه و بودجه کشور این موضوع پیشنهاد شده و به محض اخذ موافقت این سازمان انشاءالله اعتبارات لازم داده خواهد شد تا انشاالله شرکت‌های فعال در این مسیر بتوانند با جدیت بیشتر کار را تداوم دهد و به پایان برساند.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان