غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آیین افتتاح پروژه پرورش میگو و ماهی با استفاده از زهاب نیشکر در خوزستان که امروز 22مهرماه در خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: همیشه یکی از انتقاداتی که به ما وارد می شود این است که از منابع استفاده بهینه ای انجام نمی دهیم. یکی از انتقادات این بود که ما آب را برای یک کشت استفاده می کنیم و این منبع با ارزش را از دست می دهیم.استاندار خوزستان عنوان کرد : به دنبال آن هستیم تا از زهاب هایی که زمانی حتی در دفع آن ها با مشکل مواجه بودیم، نهایت بهره وری داشته باشیم . با اجرای طرح پرورش میگو و ماهی با استفاده از زهاب نیشکر توانسته ایم استفاده بهینه ای از منابع استان انجام دهیم.

وی افزود: با اجرای طرح پرورش میگو و ماهی با استفاده از زهاب نیشکر توانسته ایم استفاده بهینه ای از منابع استان انجام دهیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: بحث استفاده از زهاب نیشکر برای ایجاد تولید و اشتغال جزء با همکاری بخش های مختلف استان و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی محقق نمی شد.

شریعتی ادامه داد: با کار بین بخشی و هماهنگی هایی که انجام گرفت، خوشبختانه توانستیم با استفاده از زهاب نیشکر محصولاتی مانند برنج، جو و … را تولید کنیم.

وی اظهار کرد: توانسته ایم زهاب نیشکر را به منشا تولید برای استان و کشور تبدیل کنیم. در این کار دو تهدید کانون ریزگردها و زهاب نیشکر را به فرصتی برای تولید و اشتغال تبدیل خواهیم کرد.

شریعتی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا از زهاب هایی که زمانی حتی در دفع آن ها با مشکل مواجه بودیم، نهایت بهره وری داشته باشیم، ادامه داد: در این زمینه تلاش های فراوانی انجام گرفته است که باید از همه این افراد که تلاش کرده اند، تشکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: به همه کسانی که در این راستا گام برداشته اند تاکید می کنم همین مسیر را ادامه دهند تا شرایط مناسبی در بحث بهره وری از منابع در استان به وجود آید.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان