امروز دوشنبه 21 آبان با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران، کیومرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران و مدیران اجرایی استان، سالن مانیتورینگ مدیریت بحران به بهره برداری رسید.

سالن مانیتورینگ مدیریت بحران، اطلاعات دستگاه های خدمات دهنده و اجرایی استان از جمله شرکت توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب اهواز، برق منطقه ای، آب و فاضلاب اهواز، برق منطقه ای، سازمان آب و برق، مخابرات و شرکت های ارتباطی، اداره کل هواشناسی، سامانه های سنجش محیط زیست، دوربین های نظارتی، دوربین های راهداری، دوربین های نصب شده در پایانه مرزی شلمچه و چزابه، کلیه سیستم های ارتباطی همچون مخابرات، ایرانسل، همراه اول، اطلاعات دو فرودگاه اهواز و آبادان را جمع آوری نموده و تصمیم گیری متمرکز و فوری در مواقع بحرانی را فراهم می نماید.

این مرکز دارای بخش های مختلفی چون سالن فرماندهی، سالن پردازش، اتاق کنترل، سرور روم و آمفی تئاتر است.

سالن فرماندهی این مرکز با مساحت 180 مترمربع، ظرفیت برگزاری جلسات مدیریت بحران به تعداد 70 نفر را دارد. در این سالن یک دستگاه ویدیو وال شامل 24 ال ای دی 55 اینچ، 2 دستگاه ویدیو وال جانبی هر کدام به متراژ 6 متر مربع از نوع فیلیپس، توانایی ترجمه همزمان شرایط به سه زبان زنده دنیا، قابلیت ضبط تصاویر جلسات با دوربین های اتو ترک، قابلیت پخش تصاویر ماهواره ای، خبری و هر گونه ورودی صوت و تصویر موردنیاز و امکان پخش تصاویر کلی تا 36 تصویر به صورت تفکیکی از جمله مزیت های این سالن مانیتورینگ است.

برای پایداری و پشتیبانی انتقال اطلاعات به این مرکز یک زیر ساخت مخابراتی با سه بستر مستقل فیبر نوری با مجموعه 60 کر اختصاصی، 2 دستگاه دیزل ژنراتور به همراه ups و باطری جهت تامین برق اضطراری سالن در نظر گرفته شده است.

در این مجموعه یک سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 80 نفر جهت برگزاری کنفرانس های آموزشی، خبری و مراسم ها در نظر گرفته شده است. علاوه بر موارد گفته شده، این سالن با قابلیت بهره برداری صنعتی به صورت شبانه روز آماده ارائه خدمات ارتباطی صوتی و تصویری با رسانه های جمعی با بهترین کیفیت ممکن است. این مکان ضمن مجهز بودن به سیستم های نوین نرم افزاری و ارتباطی می تواند در زمان وقوع بحران به عنوان مهم ترین و اصلی ترین منبع، شرایط تصمیم گیری ها را فراهم کند.