نشست شورای اجتماعی استان روز یکشنبه 21 مردادماه با حضور استاندار خوزستان، معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در محل استانداری برگزار شد.

غلامرضا شریعتی در این نشست با قدردانی از اهتمام وزارت کشور و دولت به مسایل اجتماعی استان تصریح کرد: ۱۲ درصد بودجه در سال گذشته و ۱۵ درصد بودجه در سال جاری در زمینه مسائل اجتماعی به استان خوزستان اختصاص داده شده است و این مهم نشان از توجه ویژه دولت به مشکلات خوزستان دارد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: دفاتر تسهیلگری موظف به توانمندسازی مناطق با کمک و همراهی اهالی مناطق هستند و در واقع پلی بین مردم و دولت هستند که مسئولیت دارند تا مطالبه گری مردم را ساماندهی کنند و مطابق با شرایط منطقه با کمک مردم آنها را جامه عمل بپوشانند.

شریعتی خاطرنشان کرد: در این راستا طرح شهروند مداری در خوزستان و چند استان دیگر هم اکنون به صورت پایلوت در حال اجراست و در سال گذشته در بخش های مختلف شامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فنی و حرفه ای همچنین شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل برنامه‌های مختلفی اجرا شد و امسال هم یکسری را ادامه می‌دهیم و برخی برنامه های جدید هم از جمله بورس دانش آموزان مستعد کم بضاعت و آموزش مجازی برای دانش آموزان به ویژه دختران را در مناطق روستایی شروع خواهیم کرد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: تلاش می‌کنیم که این برنامه‌ها را در قالب شهروند محوری در مناطق اجرا کنیم و موظفیم عدالت را اجرا کنیم و شرط عدالت هم این است که ابتدا به مناطق کمتر برخوردار کمک شود و نهادهای مدنی در آن شکل بگیرد تا مطالبه‌گری در مسیر صحیح خود پیش رود و دولت هم در این مسیر در جهت حل مشکلات همت گمارد.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان