شامگاه پنج‌شنبه ٢٨ تیرماه طی جلسه ای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و جمعی از برگزارکنندگان جشنواره ملی تئاتر اهواز با استاندار خوزستان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، استاندار خوزستان ضمن تقدیر از تلاش‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برای برگزاری این جشنواره ملی اظهار کرد: از آغاز فعالیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، این مجموعه به مأمن و پناهگاهی برای اهل هنر شده و عملکرد آن از وضعیتی منفعلانه به وضعیت فعالانه‌ای تبدیل شده است که در این راستا شاهد فعالیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های قرآن، تئاتر، سینما، فرهنگ، شعر و ادب و برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های مختلف در استان بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر نگاه مثبت و امیدوارانه‌ای به مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند افزود: امیدواری نخبگان، موجب امیدواری جامعه است و این موضوع جای تقدیر دارد.

شریعتی برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌هایی مانند جشنواره ملی تئاتر اهواز را نشانه پویایی و سرزندگی در استان عنوان کرد و گفت: این جشنواره موجب تزریق روحیه امید و نشاط به جامعه است.

استاندار خوزستان بیان کرد: باید به دنبال توسعه و آبادانی و رفع نواقص و مشکلات موجود در زیرساخت‌های استان باشیم زیرا با وجود ظرفیت‌ها و دارایی‌های بی‌شمار خوزستان، در شأن این استان نیست که تصویر ضعیفی از آن به نمایش درآید.

غلامرضا شریعتی در پایان تصریح کرد: جشنواره تئاتر کارکردی فنی و تخصصی برای اهالی هنر دارد و همچنین نقش تأثیرگذاری عمومی و کارکردی اجتماعی، برای نشاط بخشی در جامعه را نیز ایفا می‌کند و به همین جهت تأکید ما بر این است که این جشنواره از انعکاس خوب و بالایی در رسانه‌های استانی و ملی برخوردار شود.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان