غلامرضا شریعتی در جلسه کارگروه گردشگری استان که بعداز ظهر امروز یکشنبه 21 مردادماه 97 باحضور فرامند هاشمی‎زاده معاون عمرانی استاندار خوزستان، علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و برخی دیگر از مدیران دستگاه‎های اجرایی در استانداری خوزستان برگزار شد با بیان این‎که وجود منابع مختلف در استان خوزستان نباید باعث مغفول ماندن حوزه گردشگری شود افزود: آثار میراثی و ظرفیت‎های گردشگری استان در فصول مختلف بی‎نظیر هستند تا جایی که تمدنی مانند بین‎النهرین و سازه‎ای مثل چغازنبیل در کمتر نقطه‎ای از کشور یافت می‎شوند.

او با اشاره به اهمیت برپایی جشنواره‎های مختلف برای شناساندن ظرفیت های مختلف استان ادامه داد: تالا‎ب‎ها و مناطق دیدنی در حوزه دریا و رودخانه و نیز سدها و دریاچه‎های عظیم پشت آن‎ها نیز استعداد کم‎نظیری را برای ورزش‎های آبی ایجاد می‎کنند.
استاندار خوزستان با اشاره به ارسال نامه‎ای از سوی استانداری خوزستان به دولت مبنی بر ایجاد تعطیلات زمستانه برای مدارس افزود: تحقق این موضوع می‎تواند فرصت مناسبی برای گردشگری در جنوب کشور پدید آورد.
شریعتی با ابراز امیدواری نسبت به این‎که با مطالعه کالبدی طی برنامه‎ای چندساله ظرفیت‌ها شناسایی و جذب سرمایه‎گذار صورت بگیرد به قابلیت‎های شهرستان کارون اشاره کرد و افزود: در کارون ظرفیت‎های خوبی وجود دارند که در تلاش هستیم تا با کمک یکدیگر ظرفیت‎های این شهرستان شناسانده و در آن سرمایه‎گذاری، اشتغال موثر و توزیع ثروت مناسب صورت گیرد.
استاندار خوزستان با اشاره به آثار تمدنی چگاسفلی و چغازنبیل در استان خوزستان ادامه داد: این‎ها همگی ظرفیت‎های استان خوزستان هستند و امیدوارم که در وهله اول با شناساندن و تبلیغات موثر و در وهله بعد با اقدامات عملیاتی زیرساخت‎های مرتبط با ظرفیت‎ها فرآهم آیند تا استان بتواند از این ظرفیت خدادادی خود نیز بهره کافی و لازم را ببرد.
شریعتی همچنین تشکیل جلسات منظم کارگروه گردشگری برای طرح مشکلات گردشگری را خواستار شد و عنوان کرد: میراث فرهنگی و صنعت گردشگری به عنوان یکی از زیرساخت‌های توسعه استان باید به جد در دستور کار قرار گیرد و از حاشیه به متن منتقل شود.
او در پایان خبرداد: بنا داریم یک سری اعتبار استانی لازم را در کنار اعتبارات ملی به صورت هدفمند به زیرساخت‎های گردشگری و میراثی استان اختصاص دهیم.

  • منبع خبر : استانداری خوزستان